یکشنبه , 6 اسفند 1402 - 11:05 قبل از ظهر

افزایش ۶۱ درصدی بدهی زندانیان جرائم غیرعمد استان در سال ۱۴۰۱

مدیر ستاد دیه استان قزوین گفت: در سال گذشته ۲۹۷ نفر با رقم بدهی بالغ بر  یک هزار و 280 میلیارد ریال از بند حبس رهایی یافته اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان، مهدی عبدیان مدیر ستاد دیه استان قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: رقم بدهی زندانیان آزاد شده در مقایسه با سال قبل 61 درصد و سرانه بدهی زندانیان نیز افزایشی معادل ۳۱ داشته است.

عبدیان ضمن تشکر از مسئولان قضایی استان و در راس آنان جناب آقای شعبانی ریاست دادگستری و رییس هیات امنای ستاد دیه ، با اشاره به نقش قضات محاکم قضایی در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گفت : خوشبختانه محاکم قضایی استان با دغدغه همیاری این قشر ضعیف جامعه که بطور ناخواسته درگیر حضور در زندان ها شده اند نسبت به رسیدگی هر چه سریعتر دادخواست های اعسار و همچنین تعدیل اقساط آنان اقدام عاجل کرده اند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ رقمی بالغ بر ۷۸۷ میلیارد ریال که ۶۱ درصد رقم بدهی را شامل می شود ، در قالب قسط هایی معقول بر عهده شخص زندانی گذاشته شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: ۲۶ درصد از کل بدهی زندانیان که مبلغ ۳۲۶ میلیارد ریال می باشد با همیاری و گذشت طلبکاران از اصل محکومُ به کسر شده است .

عبدیان ضمن تقدیر از نیکوکاران و خیرین نوع دوست قزوینی بیان کرد: با توجه به اینکه ستاد دیه تنها پایگاه حمایتی افرادیست که به دلایل ناخواسته و غیرعمد در زندان تحمل حبس می نمایند ،امیدواریم در  مبارک رمضان خیرین استان که همواره در مناسبتهای مذهبی پیش قدم در آزادی زندانیان بوده اند به یاری این ستاد آمده تا با کمک آنان موفق به آزاد کردن تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد گردیم.

درباره ی adminnet

ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

مطلب پیشنهادی

اجرای پویش یلدای رهایی در قزوین

مدیر ستاد دیه استان قزوین از اجرای پویش «یلدای رهایی» ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.